ŠESTI ROĐENDAN NOVOSADSKOG DEČIJEG KULTURNOG CENTRA

Novosadski dečiji kulturni centar Novi Sad obeležio je šestu godišnjicu svog postojanja u
prisustvu brojnih gostiju i mališana koji su aktivno učestvovali u različitim kreativnim
radionicama, izložbama i nastupima. Svečanosti je prisustvovala i Maja Čeremidžić
Šainović, članica Gradskog veća za kulturu, koja je ovom prilikom uputila čestitke i
podršku radu Centra.

– Novi Sad nije slučajno bio Evropska prestonica kulture. Ulaganje u kulturu je jedan od
najvažnijih prioriteta gradonačelnika i Gradskog veća. To dokazuje i ovogodišnji budžet za
kulturu u iznosu od 4,54 milijarde dinara. Novosadski dečiji kulturni centar je za šest
godina postojanja potvrdio da predstavlja važnu ustanovu koja je posvećena najmlađima i
njihovom upoznavanju sa kulturom i umetnošću i razvoju njihove kreativnosti. Nastavićemo
da ulažemo u razvoj kulture i unapređenje kulturnih sadržaja – istakla je Maja Čeremidžić
Šainović.

Direktorka Novosadskog dečijeg kulturnog centra Ana Pantić Bernad se zahvalila Gradu
Novom Sadu na podršci.

– Bez te podrške, ne bismo imali priliku da razvijemo sve one aktivnosti koje danas
predstavljamo deci i njihovim porodicama. Grad nam je omogućio da stvorimo prostor u
kojem deca mogu da se razvijaju i otkrivaju svoje talente, a njegova kontinuirana podrška je
temelj na kojem gradimo budućnost – dodala je Pantić Bernad.
Tokom programa, prisutni su mogli da uživaju u različitim aktivnostima koje su
pripremili najmlađi, ali i stručni timovi koji vode radionice i programe Centra.