Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin prisustvovao je otvaranju 92. Međunarodnog
poljoprivrednog sajma, koji se održava od 17. do 22 maja. Gradonačelnik Mićin je istakao da
je Poljoprivredni sajam jedna od najznačajnijih manifestacija iz oblasti agrara i
agrobiznisa u ovom delu Evrope.
– Ponosni smo na to što Novi Sad već skoro ceo vek u maju postaje domaćin najuticajnijim
kompanijama i pojedincima iz agrobiznisa u Evropi i svetu. Novi Sad je oduvek bio centar
inovacija i pionir u primeni inovacija. Od IT sektora, do agrara. Kao Grad izuzetno
podstičemo razvoj poljoprivrede, malih gazdinstava, i što je veoma važno organske
proizvodnje i pružamo brojne podsticaje ljudima koji se bave agrarom. Grad Novi Sad je kroz
podršku za više od 1.800 korisnika, u poslednjih 13 godina u razvoj poljoprivrede uložio
325,9 miliona dinara, odnosno oko 2,8 miliona evra. Prepoznali smo koliko je važno da se
umrežimo sa naukom i privrednim sektorom, a taj recept prisutan je i na ovoj priredbi koja
omogućava da se sretnu privredne, naučne i političke delegacije najvišeg nivoa. Taj trougao
je dobitna kombinacija za velike i važne poduhvate koji donose progresivne promene na
bolje. Uspeh nikad ne dolazi sam od sebe. Novosadski sajam napreduje jer se Srbija razvija.
Jer Novi Sad ide napred – naglasio je gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin.
Pored gradonačelnika na otvaranju sajma obratili su se predsednica Pokrajinske vlade Maja
Gojković, ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan Glamočić, ambasador
Republike Italije u Republici Srbiji Nj.E. Luka Gori i generalni direktor Novosadskog
sajma Slobodan Cvetković.
Ove godine na sajmu se predstavlja više od 1.000 izlagača iz oko 40 zemalja, a otvaranju su
prisustvovali zvaničnici Republike Srbije, zemalja učesnica kao i predstavnici
diplomatskog kora. Međunarodni poljoprivredni sajam i ovog puta okupio je značajne aktere
agrobiznisa i predstavnike privrednih grana koje se naslanjaju na poljoprivredu, iz Srbije
i sveta.






