JAVNI KONKURS ZA MLADE UMETNIKE 2025 „DOLAZIMO!“
Mreža kulturnih stanica, u saradnji sa Omladinskim centrom i Kulturnom
stanicom OPENS, raspisuje konkurs pod nazivom „DOLAZIMO!“,
namenjen mladim umetnicima koji do sada nisu imali priliku da
predstave svoj rad u gradu Novom Sadu.
Naziv „DOLAZIMO!“ simboliše dolazak novih glasova i energije na umetničku
scenu Novog Sada.
Konkurs je osmišljen kao putovanje kroz nekoliko „stanica“, tokom kog će mladi
autori dobiti podršku za razvoj i javno predstavljanje svog rada.
Pored finansijske podrške, učesnici će imati priliku da govore o svom
stvaralaštvu kroz podkast, a zatim i da rezultat projekta predstave u nekoj od
kulturnih stanica grada.
Na konkurs se mogu prijaviti:
fizička lica od 18 do 25 godina,
koja žive, studiraju i/ili rade na teritoriji grada Novog Sada,
bez obzira na studentski ili radni status.
U okviru ovogodišnjeg konkursa podržavaju se projekti iz svih oblasti
umetnosti. Pozivamo mlade umetnike da prijave radove koji kroz različite
umetničke forme i medije izražavaju svoje ideje, istražuju savremene teme i
eksperimentišu sa izrazom.
Ukupni fond iznosi 500.000 dinara (neto). Biće podržano 5 projekata, sa
po 100.000 dinara (neto).
Konkurs traje od 12. maja do 12. juna 2025. godine.
Sve informacije o konkursu i načinu prijave nalaze se na linku:
Pozivamo sve mlade koji žele da se čuju, vide i dođu – da nam se pridruže.
DOLAZIMO – zajedno!






