ZAVRŠENA REGENERACIJA I TREĆEG BUNARA, UKINUTE RESTRIKCIJE VODE U NOVOM SADU

Ukinute su restrikcije vode u Novom Sadu, nakon što je posle regeneracija dva bunara na
Ratnom ostrvu, završena regeneracija i trećeg bunara, na Petrovaradinskoj adi. Članica
Gradskog veća za komunalne i inspekcijske poslove Danijela Andrić, obišla je po nalogu
gradonačelnika Žarka Mićina bunar BHD 5 na Petrovaradinskoj adi, kako bi se na licu
mesta se uverila da su radovi na regeneraciji u potpunosti završeni, i da su se stekli
uslovi za potpuni prestanak ograničenja u isporuci vode do kojih je dolazilo u kasnim
noćnim satima.

– Pre regeneracije, ova tri bunara, BHD 5 i BHD 10 na Ratnom ostrvu i BHD 5 na
Petrovaradinskoj adi, imali su kapacitet od 140 litara. Njihov kapacitet je sada dupliran
na 280 litara u sekundi. To nam je omogućilo da i pored činjenice da je vodostaj Dunava i
danas ispod proseka za ovo doba godine, imamo dovoljne količine vode za stabilno
vodosnabdevanje svih građana Novog Sada. U skladu sa planiranom dinamikom biće urađena
regeneracija još tri bunara. A posebno je važno što će biti ugrađeni novi drenovi na
bunaru BHD 3 na Štrandu, koji nije u funkciji od 2008. godine, i bunaru BHD 3 na
izvorištu Ratno ostrvo, čime ćemo dobiti dodatnih oko 120 litara vode u sekundi. Uz to,
počećemo neophodna istraživanja i bušenje novog bunara na Petrovaradinskoj adi. Time
ćemo dugoročno stabilizovati vodosnabdevanje u Novom Sadu – rekla je nakon obilaska
radova Danijela Andrić.