Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin razgovarao je u Hefeju sa Luo Junfengom,
gradonačelnikom kineskog grada o razvoju saradnje. Hefej i Novi Sad su pre dva
dana na Forumu gradonačelnika Centralne i Istočne Evrope, održanom u Ningbou,
potpisali Pismo o namerama za uspostavljanje prijateljskih odnosa.
Dva gradonačelnika su istakla da Novi Sad i Hefej, na osnovu pisma o namerama
mogu razvijati saradnju u mnogim oblastima, preko privrede, nauke i tehnologije,
do obrazovanja, kulture, sporta i turizma.
– Hefej, glavni grad pokrajine Anhuej, je kao i Novi Sad jedan od gradova koji se
brzo razvijaju i napreduju. Poznat je po naučno-tehnološkim inovacijama, snažnoj
industrijskoj bazi i podsticajnom poslovnom okruženju. Takođe je, kao i Novi Sad
simbol novih tehnologija, nauke i savremene industrije i snažan privredni i
turistički centar. Svake godine iz Hefeja izlaze hiljade mladih inovatora, a
Novi Sad je regionalni centar IT industrije, u kom je otvoren Naučno-tehnološki
park, koji mladim talentima omogućava da realizuju svoje startape. Sa šest
vodećih industrija od elektronike i nove energije, preko auto-industrije i
poljoprivrede, do biomedicine, Hefej nudi ogromne mogućnosti za saradnju.
Zahvaljujući otvaranju 14 novih fabrika, među kojima su Kontinental i Nidek,
lideri u svojim oblastima, i planom za otvaranje fabrike Automobilske
industrije iz Šangaja, Novi Sad postaje jedan od važnih centara za razvoj moderne
autoindustrije. Partnerstvo Hefeja i Novog Sada otvara vrata za nove investicije
– istakao je tokom razgovora sa kineskim kolegom, gradonačelnik Mićin.






