GRADONAČELNIK MIĆIN OBIŠAO RAZVOJNO-ISTRŽIVAČKI CENTAR AUTOMOBILSKE INDUSTRIJE SHAC U ŠANGAJU

Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin razgovarao je danas u Šangaju, sa
zamenikom generalnog direktora Autombilske industrije SHAC Gong Minom, i
obišao razvojno-istraživački centar kompanije, koja u otvaranje fabrike u Novom
Sadu investira 40 miliona evra.

Min je tokom razgovora i obilaska informisao gradonačelnika Mićina da SHAC
ima 16 fabrika, da sarađuju sa najznačajnijim automobilskim industrijama, i da u
Novom Sadu otvaraju svoju prvu fabriku u Evropi. Kako je rečeno, otvaranje
fabrike očekuje se do kraja 2025. godine, a prva serijska isporuka za evropske
klijente planirana je za prvi kvartal 2027. Prva faza će obuhvatiti 19.000
kvadratnih metara, sa mogućnošću proširenja kapaciteta na do 30.000 kvadratnih
metara u narednim fazama razvoja.

– Gospodin Gong Min mi je potvrdio da će u prvoj fazi, fabrika u Novom Sadu
zaposliti 200 radnika, od čega će čak 50 odsto biti visokoobrazovani stručnjaci, a
20 odsto radnici sa srednjom stručnom spremom. Pored toga što će obezbediti
posao za 200 Novosađana, fabrika će doprineti rastu BDP-a i rastu prihoda
lokalne samouprave, ali i daljem razvoju privrednih potencijala grada. U Novom
Sadu svoje pogone ima nemački automobilski gigant „Kontinental“. Uveren sam da će
nova saradnja sa renomiranim brendovima, poput SHAC-a, dodatno učvrstiti
poziciju Novog Sada kao investicionog centra za razvoj automobilske industrije –
rekao je gradonačelnik Mićin.

Posetom kompaniji SHAC gradonačelnik Mićin završava svoju radnu posetu Kini.