Usled najnovijeg upozorenja Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije (RHMZ) o
očekivanom snažnom grmljavinskom nevremenu, praćenom jakim pljuskovima, lokalnom
pojavom grada i olujnim vetrom, koje se prognozira za područje Vojvodine, uključujući i naš
grad, obaveštavam vas da su sve javne i javne komunalne službe Grada Novog Sada u punom
stanju pripravnosti.
Gradski štab za vanredne situacije održao je hitnu sednicu, na kojoj su donete mere i
preporuke u cilju očuvanja bezbednosti svih građana i zaštite imovine. Sve gradske službe
tesno sarađuju sa Ministarstvom unutrašnjih poslova, Vatrogasno-spasilačkom brigadom,
kao i drugim nadležnim institucijama.
Na osnovu informacija RHMZ-a, opasno nevreme očekuje se u našoj oblasti od 12:00 časova.
Posebno je ugrožen deo Srema i Bačke, gde se u narednih sat vremena očekuju intenzivni
pljuskovi, grad i olujni vetar.
Pozivam sve građane da preduzmu sledeće mere predostrožnosti, izbegavaju kretanje na
otvorenom u periodu jakog nevremena, obezbede pokretne predmete sa balkona, terasa i
dvorište, ne parkiraju vozila ispod stabala i reklamnih panoa, prate zvanična saopštenja i
informacije putem medija i SMS upozorenja.
U slučaju vanredne situacije ili opasnosti, odmah pozovite 193 (vatrogasci) ili 192
(policija). Takođe, za sve primedbe i informacije u vezi sa radom inspekcijskih službi,
građani se mogu obratiti Gradskoj upravi za inspekcijske poslove na sledeće brojeve
telefona dispečerske službe 4872-402, 4872-403, 4872-404.
Molimo sve sugrađane za ozbiljnost i odgovornost. Grad će nastaviti da prati situaciju i
reaguje u skladu sa razvojem vremenskih prilika.






