Grad Novi Sad obaveštava građane da se na društvenim mrežama šire dezinformacije o
proglašenju srede, 9. jula za neradan dan.
Reč je o apsolutnoj neistini, koja je plasirana uz zloupotrebu logoa i grba grada Novog Sada,
što predstavlja kažnjivo delo.
Ova zlonamerna izmišljotina predstavlja očajnički pokušaj organizatora blokada grada da
izazovu zabunu i uznemirenost među građanima s ciljem daljeg širenja tenzija i napetosti.
– Pozivam na uzdržavanje od aktivnosti koje dodatno rasplamsavaju napetost i unose nemir
među Novosađanima. Svi postupci i radnje koji narušavaju život Novosađana su
neprihvatljivi. Još jednom ističem da se pravednije i prosperitetnije društvo ne može
graditi na obmanama, dezinformacijama i ometanjem drugih građana u obavljanju njihovih
redovnih životnih aktivnosti. Najoštrije osuđujem širenje neistina i zloupotrebu
zvaničnih simbola grada. Novi Sad će nastaviti da radi. Nastaviće da se gradi i da se
razvija. Grad Novi Sad ostaje dosledno posvećen dijalogu i prosperitetu grada i boljem
životu svih Novosađana! – poručio je gradonačelnik Žarko Mićin.






