Na poziv grkokatoličke Eparhije Svetog Nikolaja i grkokatoličke parohije u Novom Sadu,
savetnik gradonačelnika Novog Sada Petar Đurđev prisustvovao je obeležavanju praznika
crkve Sveti Petar i Pavle koji su zaštitnici grkokatoličke parohijske zajednice u Novom
Sadu.
U okviru svečanosti održana je arhijerejska Liturgija u konkatedrali Svetih Apostola
Petra i Pavla koju je predvodio njegovo preosveštenstvo Episkop grkokatoličke Eparhije
Svetog Nikolaja gospodin Đura Džudžar.
– Veliko mi je zadovoljstvo što sam imao priliku da sa članovima grkokatoličke parohijske
zajednice podelim radost praznika njihove crkve. Ovo zdanje izgrađeno je 1847. godine i
pravi je biser klasicističko-baroknog stila. Grad održava veoma dobre odnose sa svim
crkvama u Novom Sadu. Novi Sad je grad kojeg krasi različitost i u kojem se ljudi međusobno
uvažavaju i poštuju, grad u kojem se slave različiti praznici u jedinstvu i slozi. Drago nam
je što je grkokatolička parohijska zajednica, koje je osnovana davne 1780. godine, deo
prelepog mozaika naše Srpske Atine i neka bude što više povoda da se okupljamo, družimo
i razgovaramo. Svima nam je cilj da naš grad nastavi da bude zajednica građana dobre volje u
kojoj je život lep i prijatan – istakao je Petar Đurđev.






