Pomoćnik gradonačelnika Novog Sada Aleksandar Petrović prisustvovao je otvaranju
manifestacije „Dečija nedelja“ koja se ove godine odvija pod sloganom „Imam pravo da se
igram, da se smejem, maštam, stvaram – i u bolji svet pretvaram“.
– Ovo je nedelja koja je posvećena upravo vama – deci. Nedelja u kojoj slavimo vaše detinjstvo,
vaše pravo da budete srećni, zaštićeni, da učite, rastete i razvijate svoje talente. Grad
Novi Sad neprestano ulaže u bolje uslove za život dece, i svih građana. Izgradili smo devet
i rekonstruisali 17 vrtića. Trenutno je u toku gradnja, rekonstrukcija ili dogradnja osam
objekata. Izgradili smo dve, i gradimo treću novu školu. Rekonstruisano je, dograđeno ili
prošireno 11 škola. Takođe, iz budžeta grada je obezbeđen potpuno besplatan boravak u
državnim vrtićima za svu decu i subvencije za boravak dece u privatnim vrtićima, za šta
ukupno izdvajamo oko 1,6 milijardi dinara na godišnjem nivou. Grad finansira i besplatne
udžbenike za đake prvake, a najboljim đacima novosadskih osnovnih i srednjih škola, koji su
osvojili nagrade na republičkim i međunarodnim takmičenjima, uručuje plakete i novčane
nagrade. Nagrađivanjem najboljih đaka mi šaljemo snažnu poruku da društvo ceni i
prepoznaje rad i trud. Da afirmiše kvalitet, posvećenost, marljivost i znanje. Jer deca su
budućnost Novog Sada – rekao je Aleksandar Petrović.
Bogat muzički program izveli su učenici Muzičke škole „Isidor Bajić“, hor „Bajićevi
slavuji“, Udruženje građana „Družiciranje“, kao i predstavnici Kancelarije za inkluziju
Roma APV. U okviru događaja priređena je izložba dečijih radova „Kroz Novi Sad – bojama i
maštom dece“ i humanitarna berza „Volim knjige“.





