POČELA MANIFESTACIJA „DEČIJA NEDELJA“

Pomoćnik gradonačelnika Novog Sada Aleksandar Petrović prisustvovao je otvaranju
manifestacije „Dečija nedelja“ koja se ove godine odvija pod sloganom „Imam pravo da se
igram, da se smejem, maštam, stvaram – i u bolji svet pretvaram“.

– Ovo je nedelja koja je posvećena upravo vama – deci. Nedelja u kojoj slavimo vaše detinjstvo,
vaše pravo da budete srećni, zaštićeni, da učite, rastete i razvijate svoje talente. Grad
Novi Sad neprestano ulaže u bolje uslove za život dece, i svih građana. Izgradili smo devet
i rekonstruisali 17 vrtića. Trenutno je u toku gradnja, rekonstrukcija ili dogradnja osam
objekata. Izgradili smo dve, i gradimo treću novu školu. Rekonstruisano je, dograđeno ili
prošireno 11 škola. Takođe, iz budžeta grada je obezbeđen potpuno besplatan boravak u
državnim vrtićima za svu decu i subvencije za boravak dece u privatnim vrtićima, za šta
ukupno izdvajamo oko 1,6 milijardi dinara na godišnjem nivou. Grad finansira i besplatne
udžbenike za đake prvake, a najboljim đacima novosadskih osnovnih i srednjih škola, koji su
osvojili nagrade na republičkim i međunarodnim takmičenjima, uručuje plakete i novčane
nagrade. Nagrađivanjem najboljih đaka mi šaljemo snažnu poruku da društvo ceni i
prepoznaje rad i trud. Da afirmiše kvalitet, posvećenost, marljivost i znanje. Jer deca su
budućnost Novog Sada – rekao je Aleksandar Petrović.

Bogat muzički program izveli su učenici Muzičke škole „Isidor Bajić“, hor „Bajićevi
slavuji“, Udruženje građana „Družiciranje“, kao i predstavnici Kancelarije za inkluziju
Roma APV. U okviru događaja priređena je izložba dečijih radova „Kroz Novi Sad – bojama i
maštom dece“ i humanitarna berza „Volim knjige“.