Zamenik gradonačelnika Novog Sada Đurađ Jakšić boravio je u zvaničnoj poseti
crnogorskim opštinama Tivat i Budva povodom obeležavanja Dana ooslobođenja i Dana
opštine Tivat 21. novembra i Dana oslobođenja i Dana opštine Budva 22. novembra. Tom
prilikom uputio je čestitke u ime gradonačelnika Novog Sada Žarka Mićina i svih
Novosađana, ističući značaj negovanja dugogodišnjih prijateljskih i pobratimskih veza.
– Ovi svečani dani podsećaju nas na snagu zajedništva i prijateljstva koje povezuje naše
gradove. Budvu, Tivat i Novi Sad spajaju duboke istorijske, kulturne i duhovne veze, koje
obavezuju da ih čuvamo i unapređujemo. Negovanje bratskih odnosa među gradovima
predstavlja trajnu vrednost koja nas podseća na zajedničke ciljeve i slogu. Sa iskrenim
čestitkama povodom Dana opština, želim da duh saradnje i međusobnog poštovanja nastavi
da nas vodi i u godinama pred nama – poručio je Jakšić.
Tokom boravka, zamenik gradonačelnika Jakšić prisustvovao je svečanostima i kulturnim
programima organizovanim u Tivtu i Budvi, kao i u zvaničnim susretima i prijemima sa
predsednicima opština Željkom Komnenovićem i Nikolom Jovanovićem, kao i drugim
zvaničnicima, potvrđujući snagu i značaj pobratimskih veza između Novog Sada i ovih
primorskih gradova. Dodatnu potvrdu posvećenosti i podrške saradnji predstavljalo je i
prisustvo predsednice Skupštine Grada Novog Sada Dine Vučinić na Danu Opštine Tivat.
Novi Sad je pobratim sa Budvom od 1996. godine, a sa Tivtom od 2023. godine.




