Nakon velikog uspeha u Beogradu, Filip Ugrenović stiže u Novi Sad u Radnički dom sa predstavom Ja sam dete devedesetih

Vreme je za nostalgično putovanje kroz smeh:

Nakon velikog uspeha u Beogradu, Filip Ugrenović stiže u Novi Sad sa

predstavom „Ja sam dete devedesetih“

Nakon rasprodatih ulaznica za Akademiju 28 u Beogradu kada je, tokom cele predstave nasmejavao
publiku do suza, Filip Ugrenović stiže u Novi Sad, u Radnički dom, u nedelju 30. novembra u 20 časova.
Dupke puna sala Akademije 28 uživala je u njegovom nastupu sinoć, a Novi Sad tek čeka nostalgično
putovanje kroz smeh uz show “Ja sam dete devedesetih”. Ulaznice su u prodaji i dostupne su na sajtu
http://www.tickets.rs , kao i na prodajnoj mreži Gigstix ili putem njihovog sajta

https://new.gigstix.com/event/ja-sam-dete-devedesetih-novi-sad-30-novembar-2025/ .

Ako ste odrasli uz „Minti” žvake, BB show i „Mućke”, ako ste maštali o sto maraka i čekali da vas Mič
Bjukenon spase iz talasa – predstava „Ja sam dete devedesetih“ je vaš obavezni povratak u detinjstvo!
Ovo je duhovita, topla i nimalo tragična priča o jednoj generaciji koja je sanjala veliko, a radovala se
malim stvarima.

Kroz autorski stand up komad Filipa Ugrenovića, publika će se prisetiti vremena kada su „Step” sok,
„Stopi” u zamrzivaču i sličice iz „Turbo” žvaka bili simbol sreće, kada su deca istovremeno volela
„Petparačke priče” i „Svemirci su krivi za sve”, a plaža iz snova bila – Paralija.

„Ja sam dete devedesetih“ je omaž generaciji koja je naučila da iz svake situacije izvuče humor i toplinu.
Kako kaže sam autor, „ako su deca devedesetih nešto naučila – to je da će u svakom vremenu naći način
da se snađu, da sve okrenu na šalu i da uživaju u životu”. I pored manje prijatnih scena koje su obeležila
detinjstva u ovom razdoblju, autor predstave donosi jedan potpuno novi ugao gledanja na sirene za
vazdušnu opasnost, milione i milijarde od kojih je mogao da se kupi samo po jedan artikal u diskontu i
sveopštu neizvesnost života na brdovitom Balkanu.

Pripremite se na sočan miks smeha, nostalgije i prepoznatljivih situacija – jer vriska će, kako kaže Riska,
tek da nastane!
Filip Ugrenović rođen je 1988. godine u Kraljevu, a njegova bogata medijska karijera traje već gotovo dve
decenije. Od prvih dana na Radio Kraljevu, preko Studija B i Naxi radija, do angažmana u emisijama kao
što su „Veče sa Ivanom Ivanovićem“, „Najslabija karika“, „Potera“ i „Superpotera“, Filip je ostavio
prepoznatljiv trag na domaćoj medijskoj sceni.

U stand up svetu, Filip je prisutan gotovo deceniju – od svog prvog nastupa na večeri otvorenog
mikrofona, preko emisije „Najbolji komičar“ u kojoj je osvojio drugo mesto, do autorskih predstava
„Filipike“, „Iskreno, Ugrenović“ i „Blind Date“.

Sa predstavom „Ja sam dete devedesetih“, Filip publici donosi još jedan iskren, duhovit i emotivan
pogled na svet — kroz prizmu generacije koja je rasla između kasetofona, crtanih filmova i „Sloboda“
usisivača iz Čačka. Ne propustite da se nasmejete, podsetite i možda – pustite koju nostalgičnu suzu.
Ulaznice za nastup u Radničkom domu u Novom Sadu su u prodaji i dostupne su na sajtu
http://www.tickets.rs kao i na prodajnoj mreži Gigstix ili putem njihovog sajta

https://new.gigstix.com/event/ja-sam-dete-devedesetih-novi-sad-30-novembar-2025/ .