Javno komunalno preduzeće „Tržnica“ Novi Sad obeležilo je 74 godine postojanja i
uspešnog rada.
Prateći razvoj grada Novog Sada narastala je i potreba za sve organizovanijim
snabdevanjem stanovništva prehrambenim poljoprivrednim proizvodima. Tako je 25.
juna 1952. godine osnovana Gradska komunalna ustanova „Tržnica“, nastala spajanjem
tadašnje tri postojeće pijačne uprave. I tako započinje priča koja sve do danas traje.
Posle toga, nastale su i druge pijace, širio se grad, samim tim i potrebe građana, te
je današnje Javno komunalno preduzeće „Tržnica“ organizovano odlukom Skupštine
grada Novog Sada 1994. godine, čime mu je povereno na upravljanje osam pijaca na
teritoriji grada Novog Sada. To su Limanska, Riblja, Futoška, Temerinska, Najlon,
Kvantaška, Satelitska i Detelinarska pijaca, a pod našom upravom su i
Petrovaradinska i pijaca u Sremskoj Kamenici.
Rastemo i razvijamo se svih ovih godina i decenija.
Na svečanosti održanoj ovim povodom, gosti su bili Dina Vučinić, predsednica
Skupštine grada Novog Sada i Aleksandar Petrović, pomoćnik gradonačelnika.
Jubilarcima i svim prisutnima najpre se obratila predsednica Skupštine grada
Dina Vučinić, koja je čestitajući velikih duže od sedam decenija poslovanja
zahvalila svim zaposlenima na trudu da novosadske pijace i „Tržnica” imaju
kontinuitet u poslovanju i snabdevanju Novosađana namirnicama i naglasila da su
pijace važno mesto susreta, ne samo mesto gde se nešto kupi ili proda, nego i mesto
gde se razmenjuju mišljenje i energija. Istakla je da će Grad Novi Sad i Skupština
grada kao osnivač preduzeća biti uvek uz JKP „Tržnica“ Novi Sad i podržavati
preduzeće u realizaciji daljih planova.
Pomoćnik gradonačelnika, Aleksandar Petrović naglasio je podršku gradonačelnika
Žarka Mićina i gradske administracije ovom respektabilnom preduzeću i istakao da
je obeležavanje ovakvog jednog datuma – 74 godine poslovanja i rada savremenog i
moderno organizovanog gradskog preduzeća ogroman uspeh. Tri četvrtine veka
„Tržnica“ je konkurektno i jedno od najbolje organizovanih preduzeća ove delatnosti
na teritoriji Republike Srbije, podvukao je Petrović.
Prisutnima se obratio i Vladimir Stojković, direktor preduzeća, koji je istakao
značaj dugogodišnje tradicije, predanog rada zaposlenih i partnerskog odnosa sa
zakupcima koji decenijama čine neizostavni deo naših pijaca, kojima se zahvalio na
beskrajnoj podršci, čuvanju delatnosti i saradnji. Posebna zahvalnost upućena je
ovogodišnjim jubilarcima — zaposlenima koji su 10, 15, 20, 25 i 30 godina svog radnog
veka proveli u komunalnom sektoru, doprinoseći stabilnosti i razvoju preduzeća.
Zahvalio se i Gradu Novom Sadu na nesebičnoj podršci i najavio skoro dobijanje
građevinske dozvole za izmeštanje Kvantaške pijace koja bi trebalo u perspektivi da
bude uz Najlon pijacu.
„Pijace su više od tržišta — one su deo našeg identiteta, kulture i svakodnevice.
Sa tim poštovanjem gradimo „Tržnicu“ kao javno komunalno preduzeće po meri građana
i ponos svih nas“, poručeno je sa skupa.
Uz nove projekte i kontinuirano unapređenje uslova za zakupce i posetioce, JKP
„Tržnica“ nastavlja da bude oslonac snabdevanja i životnog ritma grada, po meri
savremenog Novog Sada.




