Atletsko-rekreativni klub „Fruška gora” iz Novog Sada 21. decembra organizuje 13.
Reciklažni maraton koji će se održati na novosadskom keju, naspram Đačkog igrališta u 10
časova.
Manifestacija u programu ima dve trke maraton i polumaraton. Međutim svi trkači koji
žele da provere svoju trkačku formu mogu to učiniti trčeći 7, 14, 28 ili 35 kilometara. Ove dužine
biće unete na portal trka.rs nakon završetka trke i rezultati će biti dostupni svima koji to žele.
Prijave su otvorene i traju do ponedeljka, 15. decembra u 15.59 sati, isključivo preko portala
trka.rs, a određeni broj prijava biće moguć i na sam dan trke.
– Dođite da po 13. put završimo trkačku godinu onako kako najbolje umemo –
reciklirajući! U skladu sa završetkom trkačke sezone pomerili smo i datum održavanja
Reciklažnog maratona na nedelju, 21. decembar 2025. godine. Tog dana ćemo na novosadskom
keju trčati Reciklažni po ko zna kakvim vremenskim uslovima (naš bi trener rekao da nema lošeg
vremena već samo loše opreme). Svašta tada recikliramo, neko medalje i majice koje su ostale
od prethodnih trka, a neko energiju. Ceo događaj je, još od prapostanka, zamišljen da bude
opuštenog karaktera, a fokus da bude prvenstveno na druženju trkača, sabiranju utisaka od
protekle i planiranju naredne sezone. Da li treba da spomenemo da i ove godine na
Reciklažnom obeležavamo rođendan kluba ARK “Fruška gora”, i to 17. po redu? Još malo pa
smo punoletni – poručuju iz ARK „Fruška gora“, koji je osnovan 2008. s ciljem da popularizuje
rekreativno trčanje.
O Atletsko-rekreativnom klubu „Fruška Gora”
– Cilj kluba je, pre svega, popularizacija rekreativnog trčanja, zbog čega je i osnovan. Glavna
svrha trka koje organizujemo je promovisanje sporta kao zdravog načina života i naglašavanje
da se sportom mogu baviti svi, odnosno da nije rezervisan samo za vrhunske sportiste. Iz tog
razloga organizujemo besplatne treninge koji se održavaju utorkom i četvrtkom u 20 časova na
Đačkom igralištu – navode iz kluba.




