DEO ULICE DRAGOSLAVA SREJOVIĆA U NOVOM RUHU, GRADONAČELNIK MIĆIN OBIŠAO ZAVRŠNE RADOVE NA ASFALTIRANJU

Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin obišao je završne radove na asfaltiranju i
obeležavanju horizontalne saobraćajne signalizacije kraka Ulice Dragoslava Srejovića u
Veterniku. JKP „Put“ asfaltiralo je kolovoz u dužini 345,5 metara, čime je započeta
ovogodišnja sezona asfaltiranja ulica i popravki kolovoza na teritoriji grada, a uređen je i
parking prostor za 120 vozila. Gradonačelnik je istakao da je zadovoljan izvedenim
radovima, i naglasio da je na teritoriji Veternika, uključujući Ulicu Dragoslava
Srejovića, realizovan niz važnih projekata kojima je značajno unapređen komunalni
standard u ovom delu grada.

– Prošle godine popravljen je tucanički zastor na površini većoj od 4.000 kvadrata, a ove
godine je asfaltirano 345,5 metara i uređeno je 120 parking mesta, što će žiteljima ove
ulice drastično unaprediti uslove života. Pre četiri godine, 2022. asfaltirano je 1,4
kilometra ulice. A pored asfaltiranja urađeno je mnogo na komunalnom opremanju. U 2014.
završena je izgradnja 2,1 kilometra fekalne kanalizacije sa dve crpne stanice. A 2024. i
2025. urađeno je dva kilometra magistralnog vodovoda i 6,7 kilometara sekundarne
vodovodne mreže u ovoj, i 12 gravitirajućih ulica. U delu ulice izgrađena je atmosferska
kanalizacija koja prikuplja vodu sa površine od preko 7.600 kvadrata – rekao je
gradonačelnik Mićin i dodao da su Grad i Ministarstvo za zaštitu životne sredine pre
dve nedelje zaključili ugovor o zajedničkom ulaganju 230 miliona dinara u izgradnju
magistralnog vodovoda u Ulici Dragoslava Srejovića, sa pratećim sekundarnim cevovodima
u naselju Veternik u dužini od 13 kilometara sa preko 700 kućnih priključaka.
Mićin je dodao i da je od 2012. do 2025. godine, na teritoriji MZ Veternik ukupno uloženo
oko tri milijarde dinara i najavio da će ulaganja biti nastavljena.

– Ove godine u komunalnu infrastrukturu u ovom delu grada ulažemo 271,5 miliona dinara.
Gradimo oko 3,3 km mreže fekalne kanalizacije severno i južno od Novosadskog puta u
četiri sliva za 216 domaćinstava. U dvorištu vrtića „Roda“ biće izgrađeno dečije
igralište i drugi sadržaji. Planirani su radovi na asfaltiranju u više ulica, uključujući
delove ulica Bogdana Čiplića, Miloša Petrovića, Milana Tepića, Vuka Karadžića i Vojvode
Stepe, kao i zapadni ulaz u OŠ „Marija Trandafil“. Naš cilj je da svaki deo grada
razvijamo ravnomerno i odgovorno, osluškujući potrebe građana i stvarajući uslove za
kvalitetniji i bezbedniji život – rekao je Mićin.

Gradonačelnik je istakao da je na teritoriji grada od 2012. do 2025. godine u održavanje
putne infrastrukture investirano 17,79 milijardi dinara, a da je u istom periodu

investirano 13,7 milijardi dinara u izgradnju novih saobraćajnica, parking mesta, i
parterno uređenje površina u gradu.

Obilasku radova prisustvovali su članica Gradskog veća za urbanizam, stambene poslove,
imovinu i imovinsko-pravne poslove Mirjana Marković, članica Gradskog veća za
komunalne i inspekcijske poslove Danijela Andrić, zamenica načelnika Gradske uprave za
građevinsko zemljiše i investicije Jelena Krunić i direktor JKP „Put“ Dušan Radojičić.