U ponedeljak, 6. oktobra, počela je imunizacija stanovništva protiv gripa za sezonu 2025/
2026. godine.
U ambulantama Doma zdravlja Novi Sad, sprovodi se vakcinisanje svih zainteresovanih
građana, a preporučeno licima u posebnom riziku od teških formi bolesti i komplikacija gripa,
najpre trudnicama i osobama strijim od 65 godina.
Preporuka se, takođe, odnosi i na članove porodice bolesnika u povećanom riziku od
komplikacija kod kojih je kontraindikovano davanje vakcine, lica smeštena i zaposlena u
gerontološkim centrima; decu, omladinu i lica smeštena u socijalno zdravstvenim ustanovama; lica
zaposlena u zdravstvenim ustanovama, lica starija od šest meseci sa komorbiditetima.
Vakcine su distribuirane svim ambulantama Službe opšte medicine i Službe zdravstvene
zaštite radnika Doma zdravlja Novi Sad, u dovoljnim količinama.
Pozivamo zainteresovane građane da se jave izabranim lekarima. Podsećamo da se
pregledi mogu zakazati pozivom Kol centra Doma zdravlja Novi Sad, na 021 4879 000, telefonskim
pozivom ambulante u kojoj se osoba leči, lično kod medicinske sestre/ tehničara izabranog lekara
ili putem aplikacije Moj doktor.
U slučaju da lica nisu zakazana, vakcinacija će se sprovesti u dogovoru sa izabranim
lekarom.






