Dve večeri džeza u Gradskoj koncertnoj dvorani:
Novosadašnji Kombo i The Belgrade Dixieland Orchestra
Gradska koncertna dvorana je za kraj novembra pripremila dvodnevni džez program koji će
predstaviti savremene pravce, autorsko stvaralaštvo i tradiciju najranijih formi džeza. Publiku
očekuju dva koncerta – u četvrtak, 27. novembra, sa početkom u 20 časova, nastupiće
Novosadašnji Kombo, dok je za petak, 28. novembar, u istom terminu, zakazan koncert
sastava The Belgrade Dixieland Orchestra. Ulaz za oba događaja je slobodan.
Sastav Novosadašnji Kombo, čiji članovi dolaze iz Novosadašnjeg Big Band-a, po prvi put
će se predstaviti novosadskoj publici autorskim repertoarom. Njihov stvaralački fokus
usmeren je na spoj savremenog zvuka i jazz tradicije, uz naglasak na originalne kompozicije
i kolektivni muzički izraz.
Program obuhvata autorska dela sa prethodnih izdanja izvođača, kao i nove kompozicije
nastale kroz zajednički rad. Ansambl nastoji da kroz svoje nastupe unese novu energiju u
muzički život grada, kako u klupskim, tako i u koncertnim prostorima.
Sastav čine:
Nikola Miloradović (saksofon), Kosta Vukašinović (trombon), Boris Hložan (gitara), Marko
Čurčić (bas) i Nemanja Tasić (bubanj).
Besplatne karte dostupne su na glavnoj biletarnici GIGS TIX ili putem mejla
protokol@sala.rs.
U petak, 28. novembra, na sceni Gradske koncertne dvorane nastupiće jedan od
najznačajnijih džez sastava u Srbiji, The Belgrade Dixieland Orchestra. Ansambl je
osnovan 2001. godine i već 25 godina dosledno neguje najraniju i izvornu formu džeza –
Dixieland. Kao jedini orkestar na Balkanu koji se kontinuirano bavi umetničkim izvođenjem
ovog pravca, BDO je stekao status „putujućeg muzeja izvornog džeza“.
Tokom svoje karijere održali su više od 300 koncerata u zemlji i inostranstvu, objavili šest
CD i četiri DVD izdanja, a edukativni segment njihovog programa 2011. godine uvršten je u
zvanične udžbenike za muziku za osnovne škole.
Ansambl čine:
Sava Matić (truba), Veljko Klenkovski (klarinet), Nemanja Zlatarev (trombon), Vladimir
Racković (bendžo), Aleksandar Miletić (klavir), Ivan Maksimović (kontrabas), Miloš
Milosavljević (bubnjevi) i Aleksandra Bijelić-Aleksijević (vokal).
Besplatne karte dostupne su na biletarnici Gigs Tix ili putem mejla protokol@sala.rs.
Publika će tokom dva dana imati priliku da uživa u različitim izrazima istog žanra – od
savremenog jazz fusion zvuka do izvornog Dixieland-a. Pozivamo sve ljubitelje džeza da
iskoriste priliku i prisustvuju ovim jedinstvenim koncertima.




