GRADONAČELNIK MIĆIN POZDRAVIO UČESNIKE SVETSKOG PRVENSTVA U RONJENJU NA DAH 2026 NA BAZENIMA U FUTOGU

Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin prisustvovao je svečanom otvaranju Svetskog
prvenstva u ronjenju na dah 2026 u bazenskim disciplinama, koje se održava u
novoizgrađenom Sportskom centru Futog. Pozdravljajući učesnike i goste iz brojnih zemalja
sveta, gradonačelnik Mićin istakao je da je velika čast za Novi Sad što je dobio priliku da
bude domaćin jednog od najznačajnijih međunarodnih takmičenja u podvodnim sportovima.

– Ponosni smo što na Svetskom prvenstvu u ronjenju na dah 2026 učestvuje više od 250
takmičara iz 34 zemlje, koji će se u Futogu tokom narednih dana nadmetati u ronjenju na dah u
bazenskim disciplinama. Ronjenje na dah je jedan od najfascinantnijih sportova današnjice,
jer na jedinstven način spaja fizičku spremnost i mentalnu snagu. Sportisti koji se bave
ovom disciplinom svakodnevno dokazuju da su granice ljudskih mogućnosti mnogo dalje nego
što mislimo. Danas u Novom Sadu pozdravljamo najbolje svetske takmičare, jer je upravo naš
grad dobio priliku da bude domaćin ovog značajnog šampionata. Sportski centar u Futogu,
kao jedan od najsavremenijih sportskih objekata u Srbiji, ponos je našeg grada i dokaz
kontinuiranog ulaganja u razvoj sporta, zahvaljujući čemu smo u prilici da organizujemo
ovako velika međunarodna takmičenja. Novi Sad će, kao Evropski grad sporta 2026. godine
nastaviti da ulaže u sportsku infrastrukturu, međunarodnu saradnju i programe koji
promovišu zdrav način života i sportski duh – poručio je Mićin.

Ceremoniji je prisustvovala i predsednidža Skupštine grada Novog Sada Dina Vučinić, a
pored gradonačelnika, obratile su se i predsednica Saveza organizacija podvodnih
aktivnosti Srbije Božana Ostojić, kao i predsednica Svetske federacije podvodnih
aktivnosti Ana Arzahanova koja je svečano otvorila tu sportsku manifestaciju. Takmičenja u
okviru Svetskog prvenstva trajaće do 15. juna.