Sa novosadske prevodnice jutros je na devetodnevnu plovidbu krenula 16. po redu
Regata „Vode Vojvodine“. U ovogodišnjoj Regati učestvuju 82 broda, na kojima ima
227 regataša među kojima je i 33 dece. Ploveći bačkim kanalima i Dunavom,
regataši će preći maršrutu od 283 kilometra. Međunarodni karakter daju joj
posade iz Hrvatske, Slovenije i Austrije.
Isplovljavanju Regate prisustvovao je i v. d. direktora JVP „Vode Vojvodine“, Igor
Kolaković, koji je rekao da će regataši pristajati u Savinom Selu, Srpskom
Miletiću, Somboru, Bezdanu, Apatinu i Bačkoj Palanci. On se tom prilikom
zahvalio svim lokalnim samoupravama kroz koje Regata prolazi, jer se oni svake
godine potrude da regatašima pripreme zanimljiv program.
Napominjući da se interesovanje za Regatu svake godine povećava istakao je da
među regatašima ima i onih koji stalno učestvuju. „Ukoliko neko ima poverenja da
sa nama plovi 16 godina to znači da radimo dobar posao i da na najbolji način
prmovišemo ne samo naše kanale, već i turističku ponudu Vojvodine“, rekao je
Kolaković i pozvao Apatince da se 29. juna pridruže regatašima da zajedno
obeležimo Dan Dunava, koji ćemo organizovati zajedno sa lokalnom samoupravom
Apatina.
Kako je jedan od osnovnih ciljeva Regate promocija plovnih puteva u Vojvodini, a u
nameri da žitelji što više vremena provode na obalama kanala, „Vode Vojvodine“
svake godine urede obale gde Regata pristaje. Ove godine uređeno je 500 metara
obale u Savinom selu u opštini Vrbas.
Ovogodišnja Regata plovi pod sloganom „Na talasima ravnice“, a završava se 2.
jula kada će regagataši isploviti sa dunavaca „Bager“ u Bačkoj Palanci i krenuti
svojim domovima.





