NAŠI PARASTONOTENISERI – PONOS NOVOG SADA I SRBIJE

Članica Gradskog veća za sport i omladinu Tatjana Medved posetila je danas
reprezentativce Srbije u stonom tenisu za osobe sa invaliditetom, koji na SPENS-u
privode kraju pripreme pred odlazak na Evropsko prvenstvo u stonom tenisu, koje će se od 17.
do 23. novembra 2025. godine održati u švedskom gradu Helsinborgu.

Tom prilikom istakla je da su parastonoteniseri ponos Novog Sada, Srbije i sveta
zahvaljujući našoj stoneteniserki Borislavi Perić Ranković koja je ovenčana brojnim
olimpijskim medaljama, a odlikovana je i Sretenjskim ordenom  za najbolju srpsku
sportistkinju sa invaliditetom.

-Naši parastonoteniseri su ponos Novog Sada i Srbije. Svojim radom, posvećenošću i
duhom borbe pokazuju da sport nema granice. Oni su pravi primer da se uz istrajnost, trud i
ljubav prema sportu mogu savladati sve prepreke. Njihovi rezultati dokazuju da sport nije
samo nadmetanje, već i način života koji inspiriše. Posebna nam je čast što reprezentacija
u Švedsku odlazi upravo iz Novog Sada. Ispraćamo vas kao istinske ambasadore sporta,
hrabrosti i volje sa punim ponosom, verom u vašu snagu i ogromnom željom da se vratite sa
medaljama. Grad Novi Sad, na čelu sa gradonačelnikom Žarkom Mićinom, kontinuirano
ulaže u razvoj inkluzivnog sporta, u sportsku infrastrukturu i u sve organizacije koje rade
sa osobama sa invaliditetom, jer je to jedan od strateških prioriteta gradske politike u
oblasti sporta. Titula Evropski grad sporta 2026 je veliko priznanje da Novi Sad vodi
snažnu i odgovornu sportsku politiku, zasnovanu na jednakim šansama i inkluziji.
Parasport je naš ponos, a ovi sportisti najbolji su ambasadori vrednosti koje grad neguje-
rekla je Tatjana Medved.

Na predstojećem Evropskom prvenstvu nastupiće parastonoteniseri u više takmičarskih
kategorija, a reprezentaciju čine najuspešniji sportisti koji su prethodnih godina osvajali
medalje na evropskim i svetskim prvenstvima.