Članica Gradskog veća za sport i omladinu Tatjana Medved prisustvovala je manifestaciji
„Dani sporta“ koja se održava u Sportskom centru u Futogu. Manifestaciju je organizovao
Gradski sportski savez i Savez za školski sport Grada Novog Sada radi promocije
sportskih aktivnosti među decom i mladima, i to rukometa, dečje atletike, košarke, odbojke
i sportova na vodi.
– Danas je ovaj predivni sportski kompleks sa bazenom dobio sjajnu priliku da postane
poligon za promociju školskog sporta. Ovom značajnom investicijom Grad je pokazao da
vodi računa o obezbeđivanju jednakog kvaliteta života u gradu i u prigradskim mestima.
Ovde danas ne promovišemo samo sport, već i vrednosti koje on nosi – fer plej, timski duh
i upornost. Oduševljena sam energijom i interesovanjem dece i mladih, i upravo ovakvi
događaji pokazuju koliko je važno ulagati u sportsku infrastrukturu i rad sa decom i
mladima. Grad Novi Sad svojom politikom i delovanjem bezuslovno neguje sve sportove i
sportske discipline u svim uzrastima, kategorijama, a posebno rad sa decom i osobama sa
invaliditetom, od rekreacije do profesionalnog sporta, pružajući maksimalnu podršku na
svim nivoima – rekla je Tatjana Medved.
Košarkaški klub „Futog 1276“, Odbojkaški klub „Futog Volley“ , Atletski klub „Borac
Futog“, Rukometni klub „Metalac“, Vaterpolo klub „Vojvodina“ i Sportsko udruženje
„Vodeni sportovi“ su tokom dana promovisali svoje sportske discipline. Posetioci su
imali priliku i da se neposredno uključe u sportske aktivnosti, a za decu su organizovane
posebne igre i takmičenja. Manifestacija je završena dodelom medalja i majica učesnicima
i klubovima.






