Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin i članica Gradskog veća za sport i omladinu
Tatjana Medved sastali su se danas u Gradskoj kući sa predstavnicima vaterpolo kluba
„Vojvodina“. Delegaciju su činili predsednik Kluba Srđan Miljanić, direktor Kluba
Vojislav Jovanović i šef stručnog štaba ženskih selekcija VK „Vojvodina“ Slađana
Drezgić. Oni su na sastanku razgovarali o modalitetima unapređivanja dosadašnje uspešne
saradnje, o predstojećem nastupu ženske vaterpolo reprezentacije Srbije na
kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Novom Sadu, kao i o obeležavanju važnog jubileja –
90 godina od osnivanja kluba.
– Uvek se radujem susretima sa sportskim radnicima i sportistima, a posebno smo svi
ponosni na uspehe vaterpolo kluba „Vojvodina“ iz kojeg je poniklo pet osvajača zlatne
Olimpijske medalje. I muška i ženska ekipa ovog Kluba kontinuirano postižu izvanredne
rezultate, a posebno od devedesetih godina. Nastupaju na najvišem rangu u našoj zemlji, i
imaju zapažene uspehe na evropskoj sceni. VK „Vojvodina“ slavi 90 godina negovanja
vaterpolo sporta u Novom Sadu i njihov doprinos zajednici je više nego izuzetan. Naš grad
pretenduje da bude Evropski grad sporta 2026. godine, i na putu ka toj tituli sigurno će nam
doprineti tradicija i aktivnosti ovog uspešnog kluba – naglasio je gradonačelnik Žarko
Mićin i dodao – Grad će nastaviti da bude partner sportskim radnicima i da podržava
sport, kako ulaganjem u infrastrukturu, tako i kroz podršku klubovima, promociju školskog
sporta, rekreacije i fizičkih aktivnosti.
Predstavnici vaterpolo kluba „Vojvodina“ zahvalili su se gradonačelniku na srdačnom
prijemu i prilici da razgovaraju o važnim pitanjima za novosadski vateroplo. Oni su
naglasili da Klub trenutno broji 300 članova koji redovno treniraju i nastupaju, kao i da
su osnov rada Kluba mlađe kategorije.




