ZAVIČAJ PONOVO OKUPLJEN U BUKOVCU NA 26. ZAVIČAJNOM ZBORU

Članica Gradskog veća za kulturu Maja Čeremidžić Šaiinović posetila je 26. Zavičajni zbor
– Kosidbu u Bukovcu, manifestaciju koju tradicionalno organizuju Zavičajno udruženje
„Manjača“ i Savez krajiških udruženja, sa ciljem očuvanja krajiške tradicije i kulture.

Pored članice Gradskog veća, 26. Zavičajnom zboru prisustvovali su savetnik predsednika
Republike Srpske Nemanja Davidović, šef Predstavništva Republike Srpske u Srbiji
Mlađen Cicović, predstavnici Pokrajinske vlade, predstavnici gradova i opština iz
Srbije i Republike Srpske, kao i predstavnici javnih institucija, javnih i javno-
komunalnih preduzeća, zavičajnih udruženja i brojne druge ugledne zvanice.

-Ovo je zbor ljudi koji su iz svojih krajeva poneli više nego što se može poneti u rukama;
jezik, običaje i sećanja, kao trajnu vezu sa zavičajem. Grad Novi Sad podržava ovavke
manifestacije, jer one predstavljaju važan doprinos očuvanju identiteta, tradicije i
kulturnog nasleđa – poručila je Čeremidžić Šainovič obraćajući se prisutnima na otvaranju
ove manifestacije.

U ime organizatora, Ranka Srdić Milić je istakla da se kroz sabiranje i negovanje običaja
čuva duhovna veza sa krajiškim krajevima i da je upravo to način da tradicija ostane živa i
u novim sredinama.